Jak skutecznie osuszyć powietrze? Sprawdzone rady

Czas czytania:1 minut, 54 sekund

Powietrze w naszym domu, czy miejscu pracy powinno posiadać nie tylko optymalną temperaturę ale także wilgotność. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że im wyższy jej poziom, tym większe ryzyko rozwoju grzybów, bakterii, roztoczy a także pleśni. Wraz z nimi pojawiają się również inne problemy, takie jak zbyt długo schnące ubrania czy odklejające się ze ścian tapety. Gdy zauważymy pierwsze niepokojące sygnały tego rodzaju nie zwlekajmy i zajmijmy się osuszaniem powietrza. Co zrobić aby nasze działanie odniosło pożądane skutki? Oto kilka cennych rad i przydatnych wskazówek!

Właściwa cyrkulacja powietrza kluczem do zapewnienia optymalnych warunków

Warto wyrobić sobie dobry nawyk, którym jest regularne wietrzenie pomieszczeń. Upewnijmy się również, że wentylacja w naszym lokum funkcjonuje bez zarzutu, okna są szczelne, a nieruchomość jest właściwie ogrzewana. Jeśli nie okaże się to wystarczające, trzeba będzie podjąć bardziej zdecydowane kroki i zaopatrzyć się w osuszacz powietrza. To urządzenie systematycznie zyskuje na popularności i docenia je coraz więcej konsumentów.

Osuszacz powietrza – jak wybrać ten odpowiedni?

Wyróżniamy dwa rodzaje osuszaczy – kondensacyjne i adsorpcyjne. Praca tych pierwszych polega na pochłanianiu wilgoci z powietrza, schładzaniu jej i skraplaniu. Woda wędruje do specjalnego zbiornika, a do pomieszczenia trafia suche powietrze. Sprzęty adsorpcyjne gromadzą wodę na powierzchni ciała stałego, a następnie zbierają ją w przeznaczonym do tego pojemniku. Oba te rozwiązania są godne polecenia, jednak trzeba mieć na uwadze, że osuszacze adsorpcyjne działają ciszej, a także są bardziej wydajne. Niezależnie od tego, który z nich wybierzemy, możemy być pewni, że ich użytkowanie przyniesie nam szereg korzyści. Pozbędziemy się wilgoci, nawet tej, która wyjątkowo mocno daje się we znaki i jest następstwem zalania lub powodzi, usuniemy nieprzyjemny zapach stęchlizny, oczyścimy powietrze, tworząc tym samym przyjazny mikroklimat i będziemy w stanie zapobiegać niszczeniu lokalu poprzez rozwijanie się w nim grzybów. A to wszystko szybko i przy minimalnym zaangażowaniu. Kluczowym warunkiem jest zapewnianie ciągłości pracy osuszaczy, między innymi poprzez systematyczne opróżnianie zbiorników z wodą. Większość urządzeń posiada bowiem specjalny czujnik, który sprawia, że wyłączają się one w chwili, gdy te się napełnią. Mobilne osuszacze możemy dowolnie przestawiać, zmieniając ich położenie w zależności od potrzeb. Jeśli istnieje taka konieczność, zakupmy więcej sztuk i umieśćmy je w kilku pomieszczeniach. Z szeroką ofertą tych urządzeń można zapoznać się w naszym sklepie. Są rozsądną inwestycją i niezawodnym sposobem na zadbanie o własne zdrowie oraz lokal.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Czym są osuszacze powietrza?
Next post Osuszacz powietrza – co wziąć pod uwagę przy jego wyborze