Jakie są rodzaje osuszaczy powietrza?

Czas czytania:1 minut, 46 sekund

Osuszacze powietrza to rozwiązanie, które jest bardzo chętnie wykorzystywane przez wiele osób. Poszukując takiego sprzętu, warto wiedzieć, że na rynku znajdziemy kilka propozycji. Jeśli mamy problemy z wilgocią w domu, taki sprzęt powinien spełnić nasze oczekiwania. Wyróżnić można osuszacze absorpcyjne oraz kondensacyjne. Sprawdźmy, jakie cechy mają te urządzenia. Jaki rodzaj osuszacza powietrza wybrać? Co warto wiedzieć?

Osuszacze kondensacyjne

Jest to sprzęt wyposażony w kompresor i wentylator, mający za  zadanie zasysać wilgotne powietrze. Następnie jest ono schładzane w chłodnicy, a para wodna zmienia stan skupienia. Powietrze osuszone przepływa przez nagrzewnicę i wydmuchiwane zostaje na zewnątrz. Co ciekawe, temperatura powietrza po wydostaniu się z urządzenia jest o kilka stopni wyższa. Trzeba pamiętać o tym, że takie urządzenie sprawdza się przy wysokich temperaturach we wnętrzach. Pewną wadą jest dosyć duża waga i głośność pracy. Zaletą z kolei jest odporność na zanieczyszczenia. 

Osuszacze absorpcyjne

W tym wypadku usuwana jest woda z wnętrz i materiałów przez suche powietrze, które je otacza. Uzyskujemy te czynności dzięki zastosowania sprzętu ze środkiem absorbującym wodę. Urządzenie składa się z bębna obrotowego, wentylatora, filtra, nagrzewnicy powietrza, obudowy i osprzętu. Osuszacz absorpcyjny pochłania powietrze wilgotne z otoczenie, podgrzewa je i wydmuchuje jako powietrze suche. Cały cykl się powtarza, dzięki czemu sprzęt działa wydajnie i sprawnie. Zebrana wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz, a proces trwa aż do osuszenia wnętrza. Nie zapominajmy o tym, że sprzęt odznacza się stalą wydajnością, bez względu na wilgotność i temperaturę. Plusem jest to, że uzyskujemy osuszone powietrze bez schładzania, także w temperaturze niższej niż 0 stopni Celsjusza. 

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Podczas poszukiwania osuszacza powietrza, warto kierować się swoimi oczekiwaniami i potrzebami. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup urządzenia z pomocą specjalisty. Doświadczona osoba wskaże nam, jaki osuszacz powietrza sprawdzi się w danym miejscu. Na szczęście oferta producentów cały czas się poszerza, dlatego każdy może dobrać coś dla siebie. W sklepie z osuszaczami możemy liczyć nie tylko na przystępne ceny, lecz także dobrą jakość i cenione marki. W efekcie niezawodne urządzenie będzie nam służyć w budynku przez długi czas, działając bez zarzutu. Osuszacz powietrza pozwala także  pochłaniać nieprzyjemne zapachy w domowym zaciszu, spełniając oczekiwania każdego użytkownika. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jak pozbyć się wilgoci przy użyciu osuszaczy powietrza?
Next post Czy osuszacz powietrza może pomóc w zwalczaniu pleśni w domu?